SPRZĘT FOTOGRAFICZNY, OBRÓBKA GRAFICZNA i RETUSZ - Photography of Moments

TRANSLATEWszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi ©Anja Duda


SPRZĘT FOTOGRAFICZNY


Śluby i wszelkie inne sesje wykonujemy wspólnie, dwoma profesjonalnymi, pełnoklatkowymi aparatami 📸 📸 CANON 5D Mark III , przenośnym oświetleniem studyjnym oraz wieloma obiektywami (swoistymi pędzlami do malowania):

Canon 16-35 mm f/2,8

Canon 24-70 mm f/2,8

Sigma ART 35 mm f/1,4

Canon 50 mm f/1,2

Canon 135 mm f/2,0

Canon 70-200mm f/2,8

I choć sprzęt ten jest niewątpliwie naszym pomocnikiem w malowaniu światłem i w uzyskaniu PROFI QUALITÄT, to jednak my robimy zdjęcia, nie aparat, to my kreujemy i reżyserujemy ujęcia i to my w końcu nastawiamy wszystko manualnie, aby automat nie zapsuł naszego zamysłu.

Potem dopieszczamy to wszystko w programach do obróbki zdjęć i gotowe.WYKONANIE ZDJĘĆ I OBRÓBKA CYFROWA


Naszym podstawowym celem sesji zdjęciowych, jest kreatywność i naturalizm w jednym, tzn. tak wyreżyserować wszystko, aby potem na zdjęciach pozostało jedynie wrażenie naturalności.

Często zabieramy w tym celu na sesje różne dekoracje, aby w sposób naturalny dopełniały kompozycję zdjęcia.

Nie stosujemy sztucznych przeróbek w Photoshopie, nie robimy wstawek z innych teł, nie wkładamy Cię w nierealny świat baśni, czy fantazji.

Jeśli chcemy, aby coś było bajeczne, to tylko piękna plastyczność zdjęć, subtelne przejścia tonalne i kolorystyczne,  artystyczne rozmycie w połączeniu z ostrym sednem zdjęcia, to wszystko, co daje nam wcześniejsza nauka zawodu oraz stosowana przez nas kosztowna optyka najwyższej jakości.


Nie chcemy tego popsuć używając jakichś dziwnych ozdobników, jakimi bawią się niedoświadczeni fotografowie, typu  sztuczne i tandetne rozmazania tła i boków zdjęcia, czy wreszcie okropne efekty tzw. "specjalne" tuszujące jedynie braki warsztatowe.   


Dzisiejsza profesjonalna optyka obiektywów w połączeniu z pełnoklatkowymi aparatami daje tak niewyobrażalnie wiele możliwości twórczego bawienia się światłem, formą i strukturą, że żal byłoby z tego nie korzystać.

Parametry ręcznych ustawień aparatu, jak PRZYSŁONA, CZAS i ISO oraz dodanie w razie potrzeby modyfikatorów światła - lamp, blend, dyfuzorów, itp., to wszystko czego potrzebujemy, by w kreatywny sposób wykonać praktycznie każdy rodzaj fotografii.


Zdjęcia wykonujemy bardzo starannie, z dbałością o każdy detal i według najnowocześniejszych technologii, w plikach RAW, które dają możliwość zarejestrowania ogromnej ilości szczegółów, które w tradycyjnym formacie JPG są po prostu "zjadane" przez system komputerowy zamontowany w aparacie fotograficznym. Dzięki plikom RAW mamy też później komfort pracy edycyjnej w Lightroomie czy Photoshopie, a Ty masz  pewność, że zdjęcia wyjdą po prostu pięknie.


Zdjęcia, które otrzymujesz od nas są właśnie tak obrabiane, dopieszczone tonalnie i kolorystycznie, aby cieszyły oczy i wywoływały jak najmilsze wspomnienia.... po to w końcu są zdjęcia, prawda? Robimy ich zawsze około 4-8 razy więcej, abyś z tej ilości mogła/mógł sobie  wybrać najlepsze ujęcia i miny.RETUSZ

Nigdy nie oferujemy zdjęć bez perfekcyjnego wykończenia, czyli bez obróbki oraz bez retuszu.  Dbałość o każdy, najmniejszy detal to nasza zawodowa dewiza. Nasze ostre zdjęcia odkrywają czasami jakieś drobne niedoskonałości, które nie koniecznie chcesz eksponować, dlatego lekko lub bardziej je retuszujemy (zakres tej ingerencji chętnie z Tobą skonsultujemy).


Nawet skórę dziecka trzeba często retuszować. Aby np. zostawić na zdjęciu bardzo ostre oczy i usta, skóra poprzez równie wielką wyrazistość nie wygląda ciekawie, musi być wyretuszowana, po to właśnie, by wygladała naturalnie , a nie jak w wersji hiper-ostrej HD.  Na zdjęciu poniżej

od lewej: bez retuszu, retusz mocniejszy, retusz delikatny. Masz prawo wyboru!

skóra 10-dniowego noworodka przed i po retuszuRóżnica pomiędzy retuszem naturalnym a retuszem dla wymagających


Retusz cyfrowy naturalny (w cenie każdej portretowej sesji zdjęciowej):

Ogólne poprawienie wyglądu skóry, wyrównanie kolorystyki całego ciała, delikatne wygładzenie zmarszczek, usunięcie pryszczy, wybielenie zębów, pomalowanie niechcianych odrostów, poprawienie wyglądu ubrań  i inne mniej inwazyjne korekty


przykład retuszu naturalnego - w cenie sesji

przykład retuszu naturalnego - przed i po retuszu


Retusz dla wymagających (dodatkowo płatny 10 euro/1 zdjęcie):


Znaczne poprawienie wyglądu, korekta twarzy lub ciała, np. dodanie lub odjęcie „kilogramów”, precyzyjny jak u chirurga plastycznego retusz twarzy i ciała oraz skóry, usunięcie rozległych blizn, czy niechcianego tatuażu, poprawienie makijażu, włosów i ubrania oraz wiele, wiele innych modyfikacji.Korekty te wykonujemy w Photoshopie i w innych profesjonalnych programach graficznych, z umiarem i ze smakiem, abyś czuła/czuł się komfortowo i bez zbędnych sztuczności. Czas obróbki jednego takiego zdjęcia to od kilkudziesięciu minut do nawet 2 godzin. Każdy inny przypadek tu nie wymieniony lub fotomontaż wyceniony będzie indywidualnie. 


ZMIANA KOLORÓW

Jeśli naturalne kolory pasują do koncepcji i kompozycji zdjęcia, a często tak jest, to nic nie zmieniam - lekko obrabiam, retuszuję - i gotowe. Czasem jednak jako dodatkową wersję, zmieniam kolory, kadrowanie itd. Wszystko zależy od wizji i od sytuacji. Tu poniżej pokazuję te właśnie wyjątkowe sytuacje z kolorami.


przykład zmiany kolorystyki, stosowanej w niektórych sytuacjachna koncercie bywa czasem zbyt kolorowo- moja poprawiona wersja po prawej. Biało-czarne to nie jedyna opcjaUSUWANIE PRZESZKADZAJĄCYCH ELEMENTÓW


Czasem znajdzie się na zdjęciu coś, czego nie możemy usunąć w trakcie robienia zdjęcia, a wyraźnie przeszkadza w ostatecznym odbiorze fotografii. Wtedy do akcji angażujemy Photoshopa i takie usunięcie dźwigu, czy na innych zdjęciach, np. jakiejś skazy na twarzy, czy ubraniu nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. 

przykład obróbki w celu usunięcia przeszkadzającego elementu, tu akurat dźwiguCYFROWY MAKE-UP


Jeśli zapomnisz o makijażu, albo ze zwględów zdrowotnych nie możesz się malować , chętnie wykonam dla Ciebie makijaż cyfrowy. Zero kosmetyków i stuprocentowa satysfakcja. Sama decydujesz o rodzaju makijażu siedząc przed moim komputerem, popijając pyszną kawkę.


Retusz jest szczególnie ważny przy sesjach "Beauty" dla kobiet, gdzie poza profesjonalnym makijażem oferujemy Tobie również profesjonalny retusz.  Jak widzisz każdą twarz, nawet noworodka należy retuszować,  choć trochę, bo skóra przy tak ostrych zdjeciach, na których główną rolę odgrywają detale,  usta i przede wszystkim  oczy,  jest tak wyraźna, że aż odsłania pewne niedoskonalosci, których nawet  najlepszy make-up nie jest wstanie zatuszować.


Zobacz KULISY SESJI BEAUTY

kliknij TUTAJ


Powered by SmugMug Log In