SPRZĘT FOTOGRAFICZNY, OBRÓBKA GRAFICZNA i RETUSZ - Photography of Moments

TRANSLATEWszystkie teksty i zdjęcia na tej stronie są chronione prawami autorskimi ©Anja Duda


SPRZĘT FOTOGRAFICZNY


Śluby i wszelkie inne sesje wykonujemy wspólnie, dwoma profesjonalnymi, pełnoklatkowymi aparatami 📸 📸 CANON 5D Mark III , przenośnym oświetleniem studyjnym oraz wieloma obiektywami (swoistymi pędzlami do malowania):

Canon 16-35 mm f/2,8

Canon 24-70 mm f/2,8

Sigma ART 35 mm f/1,4

Canon 50 mm f/1,2

Canon 135 mm f/2,0

Canon 70-200mm f/2,8

I choć sprzęt ten jest niewątpliwie naszym pomocnikiem w malowaniu światłem i w uzyskaniu PROFI QUALITÄT, to jednak my robimy zdjęcia, nie aparat, to my kreujemy i reżyserujemy ujęcia i to my w końcu nastawiamy wszystko manualnie, aby automat nie zapsuł naszego zamysłu.

Potem dopieszczamy to wszystko w programach do obróbki zdjęć i gotowe.WYKONANIE ZDJĘĆ I OBRÓBKA CYFROWA


Naszym podstawowym celem sesji zdjęciowych, jest kreatywność i naturalizm w jednym, tzn. tak wyreżyserować wszystko, aby potem na zdjęciach pozostało jedynie wrażenie naturalności.

Często zabieramy w tym celu na sesje różne dekoracje.

Nie stosujemy sztucznych przeróbek w Photoshopie, nie robimy wstawek z innych teł, nie wkładamy Cię w nierealny świat baśni, czy fantazji.

Jeśli jest coś, co chcemy, aby było bajeczne, to tylko piękna plastyczność zdjęć, te subtelne przejścia tonalne i kolorystyczne, to rozmycie w połączeniu z ostrym sednem zdjęcia, to wszystko, co daje nam wcześniejsza nauka zawodu oraz stosowana przez nas kosztowna optyka z najwyższej półki.

Nie chcemy tego popsuć używając jakichś dziwnych ozdobników.


Dzisiejsza profesjonalna optyka obiektywów w połączeniu z pełnoklatkowymi aparatami daje tak niewyobrażalnie wiele możliwości twórczego bawienia się światłem, formą i strukturą, że żal byłoby z tego nie korzystać.

Dlatego właśnie nasze finalne zdjęcia powstają głównie podczas naciśnięcia migawki, poprzedzonego przemyślanymi nastawami aparatu; przysłony czasu i ISO oraz dodaniu w razie potrzeby modyfikatorów światła - lampy, blendy, dyfuzory, itp.


Zdjęcia wykonujemy bardzo starannie, z dbałością o każdy detal i według najnowocześniejszych technologii, w plikach RAW, które dają możliwość zarejestrowania ogromnej ilości szczegółów, które w tradycyjnym formacie JPG są po prostu "zjadane" przez system komputerowy zamontowany w aparacie fotograficznym. Dzięki plikom RAW mamy też później komfort pracy edycyjnej w Lightroomie czy Photoshopie, a Ty masz  pewność, że zdjęcia wyjdą po prostu pięknie.


Zdjęcia, które otrzymujesz od nas są właśnie tak obrabiane, dopieszczone tonalnie i kolorystycznie, aby cieszyły oczy i wywoływały jak najmilsze wspomnienia.... po to w końcu są zdjęcia, prawda? Robimy ich zawsze około 4-8 razy więcej, abyś z tej ilości mogła/mógł sobie  wybrać najlepsze ujęcia i miny.RETUSZ

Nigdy nie oferujemy zdjęć bez perfekcyjnego wykończenia, czyli bez obróbki oraz bez retuszu.  Dbałość o każdy, najmniejszy detal to nasza zawodowa dewiza. Nasze ostre zdjęcia odkrywają czasami jakieś drobne niedoskonałości, które nie koniecznie chcesz eksponować, dlatego lekko lub bardziej je retuszujemy (zakres tej ingerencji chętnie z Tobą skonsultujemy).


Nawet skórę dziecka trzeba często retuszować. Aby np. zostawić na zdjęciu bardzo ostre oczy i usta, skóra poprzez równie wielką wyrazistość nie wygląda ciekawie, musi być wyretuszowana, po to właśnie, by wygladała naturalnie , a nie jak w wersji hiper-ostrej HD.  Na zdjęciu poniżej

od lewej: bez retuszu, retusz mocniejszy, retusz delikatny. Masz prawo wyboru!

skóra 10-dniowego noworodka przed i po retuszuRóżnica pomiędzy retuszem naturalnym a retuszem dla wymagających


Retusz cyfrowy naturalny (w cenie każdej portretowej sesji zdjęciowej):

Ogólne poprawienie wyglądu skóry, wyrównanie kolorystyki całego ciała, delikatne wygładzenie zmarszczek, usunięcie pryszczy, wybielenie zębów, pomalowanie niechcianych odrostów, poprawienie wyglądu ubrań  i inne mniej inwazyjne korekty


przykład retuszu naturalnego - w cenie sesji


Retusz dla wymagających (dodatkowo płatny 10 euro/1 zdjęcie):


Znaczne poprawienie wyglądu, korekta twarzy lub ciała, np. dodanie lub odjęcie „kilogramów”, precyzyjny jak u chirurga plastycznego retusz twarzy i ciała oraz skóry, usunięcie rozległych blizn, czy niechcianego tatuażu, poprawienie makijażu, włosów i ubrania oraz wiele, wiele innych modyfikacji.Korekty te wykonujemy w Photoshopie i w innych profesjonalnych programach graficznych, z umiarem i ze smakiem, abyś czuła/czuł się komfortowo i bez zbędnych sztuczności. Czas obróbki jednego takiego zdjęcia to od kilkudziesięciu minut do nawet 2 godzin. Każdy inny przypadek tu nie wymieniony lub fotomontaż wyceniony będzie indywidualnie. 


ZMIANA KOLORÓW

Jeśli naturalne kolory pasują do koncepcji i kompozycji zdjęcia, a często tak jest, to nic nie zmieniam - lekko obrabiam, retuszuję - i gotowe. Czasem jednak jako dodatkową wersję, zmieniam kolory, kadrowanie itd. Wszystko zależy od wizji i od sytuacji. Tu poniżej pokazuję te właśnie wyjątkowe sytuacje z kolorami.


przykład zmiany kolorystyki, stosowanej w niektórych sytuacjachna koncercie bywa czasem zbyt kolorowo- moja poprawiona wersja po prawej. Biało-czarne to nie jedyna opcjaUSUWANIE PRZESZKADZAJĄCYCH ELEMENTÓW


Czasem znajdzie się na zdjęciu coś, czego nie możemy usunąć w trakcie robienia zdjęcia, a wyraźnie przeszkadza w ostatecznym odbiorze fotografii. Wtedy do akcji angażujemy Photoshopa i takie usunięcie dźwigu, czy na innych zdjęciach, np. jakiejś skazy na twarzy, czy ubraniu nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. 

przykład obróbki w celu usunięcia przeszkadzającego elementu, tu akurat dźwiguCYFROWY MAKE-UP


Jeśli zapomnisz o makijażu, albo ze zwględów zdrowotnych nie możesz się malować , chętnie wykonam dla Ciebie makijaż cyfrowy. Zero kosmetyków i stuprocentowa satysfakcja. Sama decydujesz o rodzaju makijażu siedząc przed moim komputerem, popijając pyszną kawkę.


Powered by SmugMug Log In