NASZE MINI-STUDIO - Photography of Moments

TRANSLATE


Generalnie jestem zwolenniczką sesji w plenerze, bo tak naprawdę nic nie zastąpi naturalnego pięknego światła i autentyczności chwili wśród otaczającej przyrody, czy architektury (natura, miasto, ciekawe wnętrza, ruiny zamków, piękne pałace),  ale jeśli pogoda nie pozwala na zdjęcia na dworze, dokładam wszelkich starań, aby sesja w studio była tak samo udana.  Ze względu na nasze obecne ograniczenia metrażowe, sesje tzw. studyjne wykonujemy tylko dla dzieci, a najchętniej dla jednego dziecka.

Nasze MINI- STUDIO do sesji dziecięcych


wyposażone jest w miękkie, bezpieczne dla oczu oświetlenie studyjne typu softbox, imitujące światło dzienne, oraz w inne lampy i modyfikatory światła.


Studio jest częścią naszego salonu w mieszkaniu w Norymberdze. Choć na pozór wydaje się niewielkie (szerokość kącika 2,5 m, długość 3,5 m), to pozwala ono na wykonanie zdjęć, które prezentujemy końcu tego artykułu.

Jest tam też miejsce na odpoczynek, wypicie kawy, podpisanie umowy, czy na nakarmienie i przewinięcie dziecka.


Studio wyposażone jest w różne akcesoria do fotografii dziecięcej i rodzinnej,

są to: najróżniejsze tła (bajkowe, czarne, romantyczne, imitujące deski, a także świąteczne), podłogi, kolorowe dywany, różne małe włochate dywaniki, najróżniejsze kocyki, narzuty, tkaniny, tapety oraz lampki nastrojowe.


Dla naszych małych modeli mam specjalne rustykalne łóżeczka, łódkę z kory z wiosełkami, białą retro wanienkę z wystającym słodkim kranikiem.

Są też u mnie różne kosze, duża walizka retro, pudła, biały bujany fotelik (dla dzieci do lat 6) oraz cudny mały motocykl w starym stylu.


Są też śliczne wełniane czapeczki i różne stroje. Sama też wykonuję różne ubranka w stylu vintage z wełny, czy koronki. Kolekcja strojów stale się powiększa.

Wszyscy wiemy, że nie istnieje dziecięcy świat bez zabawek, dlatego do sesji stosuję różne pluszowe misie (dwa z nich są 1-metrowe), lalki, książeczki, autka, małą walizeczkę z naczyniami (idealna na „piknik“).

Mam też akcesoria do morskich scenografii: cudną niebieską sieć, latarnię morską, muszelki i inne gadżety.


Planowanie scenografii i dobór gadżetów pozostawiam sobie najczęściej do dyspozycji, aczkolwiek jestem otwarta też na sugestie i prośby rodziców. Chodzi o to, aby zdjęcia były wyjątkową pamiątką emocjonalną, ale także estetyczną. Wszystko powinno być harmonijnie skomponowane i strój dziecka odpowiednio dobrany do tła i akcesoriów, w tym celu zawsze chętnie służę radą.  Przykładowe aranżacje do zdjęć studyjnych-dziecięcych  pokazuję w tym albumie - kliknij na:  WSZYSTKIE AKCESORIA 

Cały czas tworzę jednak nowe scenografie, również świąteczne i dokładam sukcesywnie zdjęcia do tej galerii,

nie ma więc tam wszystkich moich pomysłów.


Oto kilka przykładów gotowych zdjęć wykonanych w naszym studio,

przy użyciu różnych teł i akcesoriów.

Wszystkie nasze scenografie są prawdziwe (bez fotomontażu), zarówno te w studio, jak i na  sesjach plenerowych.

Uważam to za wielką wartość w dzisiejszym świecie cyfrowej fotografii,

gdzie praktycznie wszystko jest możliwe, a jedynie naturalność pozostaje luksusem.Kliknij, aby powiększyć zdjęcie


SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SESJE ZDJĘCIOWE


Napisz  e-maila i umów się na termin  anja.duda@hotmail.de 


lub po prostu zadzwoń  0049 176 45 82 30 60


Wszystkie zdjęcia i teksty na tej stronie chronione są prawem autorskim ©Anja Duda  


Powered by SmugMug Log In